Drejtoria e Arsimit viziton qendrat e testimit në Prizren

Prishtinë | 07 Sht 2019 | 13:32 | Nga Ekonomia Online

Drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi sot me rastin e mbajtjes së pjesës së dytë të Provimit të Maturës për afatin e dytë, ka vizituar disa qendra të testimit në shkolla të mesme të larta të komunës së Prizrenit, transmeton Ekonomia Online.

Gjatë këtyre vizitave drejtoresha Vezgishi nga zyrtarët e MASHT-it, të DKA-së dhe drejtorët e shkollave përkatëse u informua se procesi po vazhdon në mbarëvajtje.

Me këtë rast drejtoresha iu ka uruar sukses të gjithë nxënësve që kanë hyrë në këtë provim.

Fotografia e Komuna e Prizrenit
Fotografia e Komuna e Prizrenit
Fotografia e Komuna e Prizrenit
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme