Komisioni për Arsim shtyn shqyrtimin e Projektligjit për Inovacion Shkencor

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 12:20 | Nga Besiana Dauti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni Parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi ka mbajtur mbledhjen e radhës për të shqyrtuar Projektligjin për Inovacion Shkencor dhe Transfer të Dijes dhe Teknologjisë.

Në mbledhje u diskutua për ndryshim të fjalëve dhe përcaktim të definicioneve të projektligjit, por votimi ishte i pamundur për shkak të mungesës së anëtarëve të komisionit dhe si pasojë e kësaj, shqyrtimi i Projektligjit u caktua për në mbledhjen e radhës së komisionit, raporton Ekonomia Online.

Të ngjashme