Po vazhdon provimi i maturës, nuk raportohet për parregullsi

Prishtinë | 24 Qer 2017 | 12:16 | Nga

Provimi i maturës ka nisur në orën 10:00 ashtu siç edhe ishte parashikuar. Testin po e mbajnë rreth 25 mijë maturantë në 201 qendra në gjithë Kosovën.

Në këtë pjesë të dytë të provimit, nxënësit diturinë e tyre do ta tregojnë kryesisht në lëndët profesionale, njofton Klan Kosova.

I gjithë procesi do të monitorohet nga rreth 2100 administrues dhe rreth 600 komisionerë, ndërsa nuk është raportuar për ndonjë parregullsi nga ministria e Arsimit.

Provimi do të përfundojë në orën 13:00.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme