Vihet gurthemeli i objektit të ri të shkollës “Lidhja e Prizrenit” në Deçan

Prishtinë | 16 Dhj 2019 | 07:17 | Nga Ekonomia Online

Komuna e Deçanit ka njoftuar që se bashku me Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, do të bëjnë vënien e gurthemelit për ndërtimin e objektit të ri të shkollës së ulët dhe të mesme “Lidhja e Prizrenit”.

Kryetari i Komunës  Bashkim Ramosaj më bashkëpunëtorë bashkë më Ministrin e Arsimit Shyqiri Bytyqi në hapësirat ku tashmë gjendet  objekti i SHFMU “Lidhja e Prizrenit” në Deçan, do të venjnë  gurthemelin për ndërtimin e objektit të ri të kësaj shkolle.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme