Shqiptohen mbi 900 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat anti-Covid

Prishtinë | 23 Sht 2021 | 10:29 | Nga Ekonomia Online

Qytetarët vazhdojnë të gjobiten për mosrespektim të masave anti-Covid.

Vetëm në 24 orëshin e fundit 932 qytetarë u gjobitën nga Policia e Kosovës përshkak që nuk kanë përfill masat anti-Covid.

Prej se hynë në fuqi masat anti-Covid që morën institucionet shtetërore dhe shëndetësore, policia thuajse për çdo ditë ka shqiptuar mijëra gjoba.

Masat antiCOVID-19 hyrën në fuqi më 30 gusht për të qenë në fuqi për 2 javë, por me pak ndryshime këto masa u vazhduan deri më 26 shtator.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme