ShSKUK: 63 pacientë në trajtim nga Covid-19

Prishtinë | 23 Tet 2021 | 10:39 | Nga Ekonomia Online

Bazuar në raportet e dërguara nga klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në 24-orët e fundit, në trajtim janë 63 pacientë nga COVID-19,.

Prej tyre 29 me oksigjeno-terapi dhe 7 në mjekim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 11  pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 28 pacientë, post-COVID

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë

Spitali i Gjakovës, 9 pacientë

Spitali i Pejës, 2 pacientë

Spitali i Gjilanit, 3 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë

Spitali i Ferizajt, 3 pacientë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme