“Darka e Lamës” mbledh figurat shtetërore

Prishtinë | 25 Tet 2021 | 18:31 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Po mbahet festa e përvitshme tradicionale “Darka e Lamës”, raporton Ekonomia Online.

Në pritje ka qenë Presidentja e vendit Vjosa Osmani derisa pjesë e kësaj ngjarjeje janë edhe dy ish-presidentët tjerë të Republikës së Kosovës Fatmir Sejdiu dhe Atifete Jahjaga.

Përpos tyre, ka ardhur edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti, si dhe krerë nga FSK e Kryetari i KQZ Kreshnik Radoniqi.

Në vitin 2002,  Ditën e Falënderimit – Darkën e Lamës, ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova e shpalli festë shtetërore.

Lexo më shumë:

Të ngjashme