1 mijë e 411 tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orët e fundit në Kosovë

Prishtinë | 16 Kor 2019 | 11:03 | Nga Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit  në Kosovë janë shënuar gjithsej 43 aksidente, ku 14 prej tyre me të lënduar, kurse 29 pa të lënduar.

Kurse Policia e Kosovës ka shqiptuar 1411 tiketa trafiku për shkelje të rregullave në komunikacion.

Ndërsa për vepra të tjera penale janë arrestuar 9 persona, 6 prej tyre në mbajte dhe dt të tjerë në vuajte të dënimit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme