16-vjeçarja dhunohet fizikisht nga “bashkëshorti”

Prishtinë | 12 Tet 2016 | 15:08 | Nga

Një femër 16 vjeçare, ka raportuar në polici për ushtrimin e dhunës fizike nga bashkëshorti i saj.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, përderisa ka deklaruar që martesa ishte bërë me dëshirën e saj dhe të familjarëve të saj.

Njësia policore ka arrestuar vëllanë e viktimës, i cili ishte pjesëmarrës për marrëveshje që viktima të bashkëjetojë me bashkëshortin e saj.

Ky i fundit gjendet në arrati, ndërsa tërë ngjarja ka ndodhur në Pejë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme