41 aksidente trafiku dje, 15 prej tyre me të lënduar

Prishtinë | 30 Tet 2019 | 11:18 | Nga Ekonomia Online

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 41 aksidente në komunikacion, 15 prej tyre me persona të lënduar dhe në 26 aksidente të tjerë, kurse policia raporton vetëm për dëme materiale.

Policia bën të ditur se u ka shqiptuar edhe 1 mijë e 867 tiketa trafiku shoferëve shkelës të rregullave të komunikacionit.

Gjithashtu gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar 27 persona, 22 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme