48 orë paraburgim për serbët e rusët e arrestuar nga Policia e Kosovës

Prishtinë | 09 Gus 2017 | 09:51 | Nga

Grupit nga 11 persona të nacionaliteti serb e rus që u arrestuan dje afër Podujevës nga Policia e Kosovës për kalim ilegal të kufirit, sot iu paracaktua masa e sigurisë paraburgim 48 orësh, transmeton Koha.net.

Për procedurën e mëtejme do të prokurori pas kryerjes së hetimeve. Gjashtë shtetas rusë dhe pesë shtetas serbë janë arrestuar dje pas kalimit legal të kufirit Serbi-Kosovë.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme