63 aksidente për 24 orë

Prishtinë | 30 Nën 2019 | 12:10 | Nga Ekonomia Online

Sipas statistikave të policisë, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 63 aksidente, prej të cilëve një me fatalitet, 21 me të lënduar dhe 41 të tjerë me dëme materiale.

Për shkeljet në trafik, gjatë ditës së djeshme polica ka shqiptuar 1 mijë e 17 gjoba.

Ndërsa po këtë ditë, policia ka arrestuat 20 persona, 14 prej të cilëve janë dërguar në mbajtje dhe një në vuajtje të dënimit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme