Aheng familjar në Klinë, arrestohet një person pasi gjuajti me armë zjarri

Prishtinë | 12 Pri 2021 | 08:52 | Nga Ekonomia Online

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar në Klinë, pasi që i njëjti gjatë një ahengu familjar ka shtënë me armë zjarri.

Ne vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar arma Ekol Special me një karikator dhe 13 gëzhoja.

Të dyshuarit i është shqiptuar edhe një tiketë për mos respektimi të masave anti-COVID.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme