Aksident masiv në rrugën Prishtinë-Pejë, një i vdekur dhe nëntë të lënduar

Prishtinë | 04 Mar 2021 | 15:58 | Nga Ekonomia Online

Një person ka vdekur dhe nëntë të tjerë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të ndodhur në rrugën magjistrale Prishtinë- Pejë.

Në aksidentin e ndodhur rreth orës 14:00, janë përfshirë pesë vetura civile.

“Në rrugën magjistrale Prishtinë- Pejë përkatësisht në hyrje të fshatit Kijevë. Në këtë aksidnt janë përfshirë pesë (05) automjete civile. Si pasojë e këtij aksidenti një person( drejtuesi) i një automjeti ka humbur jetën, kurse nëntë (09) persona tjerë kanë pësuar lëndime trupore të rënda apo të lehta”, tha policia për Express.

Në vendngjarje ka dalë policia, njësia e zjarrëfikësve dhe autoambulanta.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme