Aksident në Gjakovë, vetura godet biçiklistin

Prishtinë | 03 Maj 2021 | 09:20 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi dyshohet se derisa ka qenë duke e drejtuar veturën me targa vendore ka shkaktuar aksident, ku dyshohet se me pjesën e përparme të veturës e ka goditur biçiklistin i cili ka qenë duke lëvizë në rrugë në të njëjtin drejtim.

Rasti ka ndodhur të dielën në ora 10:00 në Gjakovë.

Si pasojë e aksidentit biçiklisti ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në spitalin rajonal Gjakovë ku edhe mbetet për tretman mjekësor në repartin e ortopedisë.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme