Aksident në Prishtinë, vetura godet këmbësorin

Prishtinë | 24 Jan 2021 | 09:56 | Nga Ekonomia Online

Policia në Prishtinë ka arrestuar një person i cili ka goditur me veturë një këmbësor.

Rasti ka ndodhur pasditen e së shtunës në rrugën “Xheladin Rekaliu” në Prishtinë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti duke drejtuar automjetin e tij nga pakujdesia godet këmbësorin mashkull kosovar dhe të njëjtit i ka shkaktuar lëndime trupore. Viktima gjendet në QKUK duke marrë tretman mjekësor”, njofton Policia.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me urdhër të së cilit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, bën të ditur raporti i Policisë.

Të ngjashme