Aksioni i policisë në Drenas kundër prostitucionit

Prishtinë | 10 Nën 2018 | 11:40 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në Drenas kundër prostitucionit dhe trafikimit me njerëz.

Më 9 dhe 10 nëntor, policia ka bastisur dy lokale, një në Komoran dhe një në Orllat dhe janë identifikuar 12 punëtore, prej tyre tetë shtetase të Shqipërisë.

“Shtetaseve të huaja (8), ju janë konfiskuar dokumentet nga ana e Drejtorisë për Migrim dhe të huaj, për procedim të mëtutjeshëm. Vlen të ceket në njërin lokacion gjatë bastisjes është gjetur një revole e tipit Zastava e kalibrit 6.35, si dhe një karikator me tre fishek”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

“Gjatë kontrollit në veturën e njërit pronar është gjetur dhe sekuestruar një sasi e narkotike, dy qese për afërsisht 3 gr. Inspektorët komunal dhe zyrtarët e ATK-së, kanë shqiptuar gjoba lokaleve në mungesë të dokumentacioneve përkatëse, dhe janë mbyllur të dy lokalet, për parregullsi”.

Planin Operativ ka përfunduar rreth orës 01:30 të datës 10.11.2018, pa ndonjë incident.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme