Akulli bie nga ndërtesa, lëndohen disa persona

Prishtinë | 12 Jan 2017 | 16:31 | Nga

Në lagjen “Dardania” në kryeqytet ka rënë nga ndërtesa e lartë një pjesë akull, me ç’rast është rrezikuar jeta e qytetarëve të pranishëm në atë pjesë.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur ambulanca dhe zjarrfikës, ndërsa sipas dëshmitarëve, disa persona kanë marrë lëndime të lehta trupore.

akulli1

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme