Ambasadori amerikan: Vota për ushtrinë historike

Prishtinë | 13 Dhj 2018 | 14:33 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori amerikan Philip Kosnett e cilësoi historik votimin e nesërm të ligjeve për tranformimin e FSK-së.

Përmes një shkrimi në Twitter, ambasadori amerikan bëri të ditur se SHBA-të do të mbështesin zhvillimin profesional dhe organizativ të FSK-së.

Ai theksoi se e nesërmja duhet të jetë ceremoni solemne që reflekton ri-dedikimin për paqe, stabilitet dhe prosperitet për Kosovën dhe vendet fqinje.

Kosnett shtoi se tani është koha që gjithë liderët të fokusojnë energjitë në dialog.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme