Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën vjedhje e rëndë në tentativë

Prishtinë | 12 Jan 2021 | 09:21 | Nga Ekonomia Online

Mbrëmë rreth orës 23:00, kemi pranuar informatën për një rast tentim vedhje në një market në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë.

Informatat e shpejta nga ana e rojeve të sigurisë kanë mundësuar një reagim efikas të policisë që ka rezultuar me arrestimin në flagrancë të dy personave të dyshuar, të cilët me forcë kishin depërtuar brenda marketit.

Personat e dyshuar:

T. O, mashkull 25 vjeç, shtetas i Marokut dhe
Y.H , mashkull 30 vjeç, shtetas i Palestinës, pas intervistimit me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë dhe ndaj tyre është inicuar rast për veprën vjedhje e rëndë në tentativë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme