Arrestohen dy rusë, dyshohet se ilegalisht kaluan kufirin Kosovë-Serbi

Prishtinë | 14 Jan 2020 | 10:30 | Nga Ekonomia Online

Dje në fshatin Sarpelj në Leposaviq, janë arrestuar dy rusë, burrë dhe grua.

Policia e Kosovës njofton se ata janë arrestuar nën dyshimin se të njëjtit me veturën e tyre me targa të Malit të Zi e kanë kaluar ilegalisht kufirin Kosovë-Serbi.

Bëhet e ditur gjithashtu se policia kufitare i ndaloi derisa po udhëtonin në një rrugë ilegale që shfrytëzohet nga konstrabandistët.

“Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje ndërsa vetura u është konfiskuar”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme