Arrestohen dy të dyshuar për skemë piramidale dhe bixhoz

Prishtinë | 17 Kor 2019 | 14:27 | Nga Ekonomia Online

Policia raporton se janë arrestuar dje dy të dyshuar në Podujevë për veprën penale organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm.

Kjo pasi gjatë kontrollit në lokalin e tyre janë konfiskuar disa mjete  përmes të cilëve dyshohet se janë kryer veprat e lartcekura

Sipas Policisë të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme