Arrestohen tre persona në Ferizaj për prostitucion

Prishtinë | 13 Kor 2019 | 11:47 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës, gjegjësisht Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore-Ferizaj, pas një pune hetimore, më 12.07.2019, në rajonin e Ferizajt, ka arrestuar tre të dyshuar.

I dyshuari dhe të dyshuarat e arrestuar janë: 

·         Sh. L.          viti i lindjes 1985         m.k.sh.        

·         G. I.             viti i lindjes 1995        f.k.sh.   

·         A. Gj.          viti i lindjes 1991        f.sh.sh.        

Një mashkull dhe dy femrat e arrestuara (njëra nga to shtetase e Shqipërisë) dyshohet se janë përfshirë në veprat penale: ‘mundësim apo detyrim në prostitucion’, ‘bashkëkryerja’ dhe ‘ofrim i lokaleve për prostitucion”.

Me vendim të prokurorit të rastit të Prokurorisë Themelore Ferizaj, i dyshuari dhe të dyshuarat ndalohen për 48 orë në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme