Arrestohen tre të dyshuar për vjedhje të derivateve

Prishtinë | 20 Dhj 2017 | 11:29 | Nga

Tre persona janë arrestuar në Han të Elezit, pasi të njëjtit kanë vjedhur derivate të naftës nga kontejneri i një kompanie.

“Lidhur me rastin janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shqiptarë, shtetas të Maqedonisë dhe një mashkull K-Shqiptar si dhe janë konfiskuar mjetet/pajisjet me të cilat dyshohet të jetë kryer vjedhja e naftës”, thuhet në raportin e Policisë.

“Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme