Arrestohet 21 vjeçari për vjedhje të rëndë në Vushtrri

Prishtinë | 03 Pri 2018 | 13:15 | Nga

Hetuesit policorë në Vushtrri, sot në orët e hershme të mëngjesit, mbi dyshime të arsyeshme, kanë identifikuar dhe kanë arrestuar një person të dyshuar për disa vepra penale ‘vjedhje e rëndë’ dhe ‘vjedhje e rëndë në tentativë’.

Këto vepra janë të raportuara në dymujorin e këtij viti në zonën e Vushtrrisë, njofton Klan Kosova.

Arrestimi i të dyshuarit M.D., 21 vjeçar, është bërë mbi bazën e provave të siguruara se i njëjti është i dyshuar për kryerjen e njëmbëdhjetë (11) veprave penale, ku cak i këtyre vjedhjeve kryesisht ishin dyqane dhe vetëshërbime në qytetin e Vushtrrisë.

Në momentin e arrestimit i dyshuari në posedim kishte: një maskë, shufër metalike dhe dy kaçavida.

Pas procedurave intervistuese, të dyshuarit nga ana e prokurorit të rastit i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë, thuhet në raportin policor.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme