Arrestohet 25-vjeçari i dënuar për vrasje

Prishtinë | 17 Qer 2018 | 10:09 | Nga

Robert Kariçi, 25 vjeç, u arrestua nga Policia e Durrësit, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar.
Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë e ka dënuar me 2 vite e 6 muaj burg për veprën penale” Vjedhje me dhunë në bashkëpunim”.

Kariçi, banues në Xhafzotaj, Durrës, është person me precedentë penalë të mëparshëm po në fushën e veprave penale kundër pronës dhe për trafikim të mjeteve motorike.

Policia thotë se për veprime të mëtejshme procedurale ju dorëzua Efektiveve të Komisariatit të Policisë Sarandë.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme