Arrestohet gjakovari, shfrytëzonte seksualisht një vajzë duke i premtuar rrejshëm se do ta martonte

Prishtinë | 12 Jan 2021 | 09:08 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Gjakovë, pasi që i njëjti ka shfrytëzuar seksualisht një femër, duke i premtuar rrejshëm se me të do të martohet.

Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur në fshatin Brekoc, rreth orës 21:00.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka shfrytëzuar seksualisht viktimën femër kosovare me premtimin se me të njëjtën do të martohej. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar”, thuhet në njoftim.

Policia njofton se rasti është duke u hetuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme