Arrestohet një grua në Graçanicë, keqtrajtoi fëmijët e saj

Prishtinë | 17 Shk 2021 | 10:45 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme në fshatin Çagllavicë, në Graçanicë ka arrestuar një grua pasi e njëjta në tre muajt e fundit ka keqtrajtuar vazhdimisht fëmijët e saj.

Sipas policisë, është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që e dyshuara të dërgohet për tretman.

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare pasi që e njëjta sipas bashkëshortit të saj, në tre muajt e fundit vazhdimisht ka keqtrajtuar fëmijët e tyre. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që e dyshuara të dërgohet për tretman psikiatrik dhe me urdhër të tij e dyshuara dërgohet në mbajtje për 48 orë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme