Avokati i njërit nga të arrestuarit në veri: Klienti im vendosi të mbrohej në heshtje

Prishtinë | 24 Tet 2019 | 12:24 | Nga Ekonomia Online

Aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës përfundoi me tre zyrtarë policorë të arrestuar në veri të vendit.

Një ndër ta është edhe oficeri i policisë në Zubin Potok, Neboshja Gagiq, i cili po akuzohet për marrje ryshfeti dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Avokati i tij Naim Aliu ka thënë se klienti i tij është mbrojtur në heshtje në këtë fazë të hetimeve dhe se nuk kanë parë provat e prokurorisë.Klan.Kosova.

Të ngjashme