Azem Syla niset për në Hagë

Prishtinë | 08 Mar 2020 | 12:11 | Nga Ekonomia Online

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është nisur gjatë ditës së sotme për në Hagë.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Ismail Syla, përmes një postimi në Facebook.

Postimi i tij në Facebook:

Çdo gjë në këtë botë ka dy anë të medaljes. Jeta e arsimtarit, profesorit, ish të burgosurit politik, luftëtarit të lirisë Azem Syla, nga cila do anë ka vetëm një të vërtetë – përkushtimin jetësor pë lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Gjithmonë faqebardhë. Kudoqoftë.

Do të kthehesh faqebardhë edhe pas këtij udhëtimi drejt Hagës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme