Banorët e lagjes pengojnë policinë për ta arrestuar një person në Deçan

Prishtinë | 03 Kor 2022 | 13:37 | Nga Ekonomia Online

Njësiti policor deri sa ka qenë në detyrë kanë vërejtur se një i dyshuar i cili ishte në kërkim policor dhe po bënte vozitje të rrezikshme duke rrezikuar edhe pjesëmarrësit të tjerë në komunikacion.

Rasti ka ndodhur në fshatin Carrabreg i Epërm i Deçanit, ku i dyshuari ka arritur t’i shmanget policisë por pasi kanë shkuar te shtëpia e tij, janë penguar dhe kanosur nga disa banorë të lagjes.

Rasti është duke u hetuar.

Njoftimi i plotë:

Fsh. Carrabreg i Epërm, Deçan, 02.07.2022 – 20:22. Njësiti policor deri sa ka qenë në detyrë kanë vërejtur se një i dyshuar i cili ishte në kërkim policor po bënte vozitje të rrezikshme duke rrezikuar edhe pjesëmarrësit të tjerë në komunikacion. I dyshuari ka arritur t’i shmanget policisë por pasi kanë shkuar tek shtëpia e tij janë penguar dhe kanosur nga disa banor të lagjes. Rasti është duke u hetuar.

Të ngjashme