Bie bashkë me ashensor në fund të ndërtesës, dërgohet urgjentisht në QKUK

Prishtinë | 23 Sht 2019 | 11:07 | Nga Ekonomia Online

Një person është lënduar në Lipjan pasi që i njëjti kishte rënë me ashensor poshtë në ndërtesë.

Si pasojë viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për tretman mjekësor.

Është kontaktuar prokurori publik i cili e ka cilësuar veprën dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme