Bie nga ndërtesa, vdes punëtori në Prishtinë

Prishtinë | 12 Sht 2019 | 18:51 | Nga Ekonomia Online

Një person ka vdekur pasi ka rënë nga një ndërtesë e cila është në ndërtim e  sipër në Prishtinë.

Lidhur me këtë rast Policia e Kosovës, ka thënë se  një person ka vdekur pasi që a rënë nga një ndërtesë.

“Sot ne ora 17:45 kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese ne rrugën ‘Robert Doll’ ne Prishtine. Menjëherë ne vendin e ngjarjes kane dale njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor, i cili ne vendngjarje ka konstatuar vdekjen e viktimës( mashkull). Për rastin janë njoftuar”, ka thënë për EkonomiaOnline, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Të ngjashme