Boshnjaku kalon ilegalisht kufirin në Zubin Potok

Prishtinë | 13 Sht 2019 | 09:14 | Nga Ekonomia Online

Polica ka  ndaluar dje në fshatin Banje të Zubin Potokut një të dyshuar boshnjak shtetas të Serbisë me kamionin e tij, pasi ka kaluar ilegalisht kufirin.

Sipas raportit 24 orësh të policisë gjatë verifikimit në sistemin BMS është konstatuar se i njëjti ka hyrë dhe ka dal nëpër rrugë alternative.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar, ndërsa kamioni i është konfiskuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme