Deçan, përfshihet nga zjarri kompleksi i një fabrike

Prishtinë | 01 Sht 2019 | 12:21 | Nga Ekonomia Online

Në Deçan më 30 gusht është përshirë nga zjarri kompleksi i një fabrike.

Sipas policisë kjo ka ndodhur në rrethana të panjohura, po ashtu është djegur edhe një stallë e bagëtive.

Njësitë relevante dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin. Rasti është duke u hetuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme