Dërgohet në QKUK me lëndime të rënda një person, u rrah nga tre të tjerë

Prishtinë | 17 Shk 2021 | 10:42 | Nga Ekonomia Online

Një person është dërguar me lëndime të rënda në QKUK, pasi tre të tjerë e kanë rrahur dhe e kanë therë me thikë

Rasti ka ndodhur në Bresje të Fushë Kosovës, ndërsa të dyshuarit me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

Bresje, Fushë Kosovë (E16.02.2021 – 15:20. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se është sulmuar fizikisht dhe me mjetë të mprehtë thikë nga tre të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët i kanë shkaktuar lëndime të rënda trupore. Viktima është dërguar në QKUK për tretman të nevojshëm mjekësor. Tre të dyshuarit janë arrestuar dhe me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme