Detaje rreth vizitës së shefes së Speciales në Kosovë

Prishtinë | 17 Nën 2017 | 08:39 | Nga

Ekaterina Trendafilova, kryetarja e Dhomave të Specializuara, javën e ardhshme do ta vizitojë për herë të parë Kosovën

Zyrtarë të Speciales kanë thënë për “Zërin” se Trendafilova do të ketë takime me zyrtarët kryesorë të Kosovës, do të takojë përfaqësues të shoqërisë civile, etj.

Në anën tjetër analistët politikë në vend vlerësojnë se pas kësaj vizite do të ngrihen aktakuzat e para

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, apo siç njihet ndryshe Gjykata Speciale, Ekaterina Trendafilova, gjatë javës së ardhshme për herë të parë pritet ta vizitojë Kosovën.

Zyrtarë të këtij institucioni të drejtësisë kanë bërë të ditur se Trendafilova gjatë vizitës së saj do të zhvillojë takime dypalëshe me zyrtarët kryesorë të vendit, si dhe do t’i takojë përfaqësuesit e shoqërisë civile, të cilët do t’i informojë për zhvillimet e fundit dhe për veprimtarinë e Speciales.

“Gjatë vizitës së saj të parë në Kosovë javën e ardhshme kryetare Trendafilova do të ketë takime dypalëshe të rëndësishme me zyrtarë dhe me organizata shtetërore, si edhe do ta mbajë një fjalë në një veprimtari informuese dhe ndërgjegjësuese për organizatat e shoqërisë civile, të cilat do t’i informojë për të rejat më të fundit në lidhje me veprimtarinë e Dhomave të Specializuara”, ka thënë Avis Bennes, zëdhënëse e Dhomave të Specializuara, por pa dhënë detaje se me cilët zyrtarë do të takohet Trendafilov.

Të ngjashme