Digjet një qendër tregtare në Ferizaj

Prishtinë | 23 Gus 2018 | 09:20 | Nga

Të mërkurën mbrëma në Ferizaj një Qendër Tregtare ka shpërthyer në zjarr, njofton Policia e Kosovës.

Të gjitha njësitet përkatëse kane dalë ne vendin e ngjarjes ndërsa  njësiti zjarrfikës  ka  lokalizuar zjarrin.

Sipas pronarit te qendrës dyshohet se zjarri ka ardhur si pasojë e rrymës elektrike .

Tretman mjekësor si pasojë e tymit kanë marrë dy zjarrfikës dhe djali i pronarit.

Me urdhër të Prokurorit rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme