Dy fëmijët e lënduar rëndë në aksidentin në rrugën Prishtinë-Podujevë janë tre dhe pesë vjeç

Prishtinë | 29 Kor 2022 | 12:00 | Nga Ekonomia Online

Dy fëmijët që mbetën të lënduar rëndë në aksidentin e mëngjesit të sotëm në fshatin Sibovc të Podujevës, i përkasin moshës së mitur.

Tre dhe pesë vjeç janë fëmijët e lënduar, sipas zyrtarëve policorë.

Ndërsa, fatkeqësisht prindërit e tyre, 36 dhe 35 vjeçarë nuk kanë arritur që t’u mbijetojnë plagëve të marra nga ky aksident.

Vdekjen e tyre e kanë konfirmuar edhe Policia, derisa trupat e viktimave janë dërguar për obduksion.

Të ngjashme