Edhe një i arrestuar për rastin “Karaçeva”

Prishtinë | 17 Dhj 2020 | 10:40 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të dyshuar për rastin “Karaçeva”.

Personi dyshohet se ka kryer kontrabandim me mallra në periudhën 2019-2020.

Pas intervistimit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Policia edhe dje ka arrestuar dy të dyshuar në lidhje me largimin luftimin e kontrabandës, lojërave ilegale të fatit dhe dukurive të tjera negative.

Gjatë aksionit të udhëhequr nga ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu, të zhvilluar në muajin shtator ishin arrestuar mbi 60 persona.

Në mesin tyre u arrestuan edhe disa zyrtarë policorë.

Raport shtesë:

KONTRABANDIM ME MALLËRA

Kamenicë (NN) 2019 – 2020. Lidhur me rastin, më 16.12.2020 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti, pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme