EULEX: Sulmuesit e Sokol Zogajt të dalin para drejtësisë

Prishtinë | 16 Gus 2017 | 14:32 | Nga

Misioni i EULEX-it ka reaguar për sulmin ndaj Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës Sokol Zogajt, duke bërë thirrje për hetim të rastit dhe gatishmëri për të ndihmuar në zbardhjen e ngjarjes.

Shefi i këtij misioni në Kosovë Bernd Thran  ka thënë se besojnë në një hetim të plotë dhe të shpejt nga autoritetet përkatëse.

“Ne besojmë se një hetim i plotë do të kryhet me shpejtësi dhe ne jemi gati të ndihmojmë autoritetet përkatëse, në përputhje me mandatin tonë, për të siguruar që përgjegjësit do të sillen para drejtësisë”, tha Udhëheqësi i Misionit Bernd Thran.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme