Falsifikon para të metalta, arrestohet i dyshuari

Prishtinë | 14 Shk 2019 | 10:23 | Nga Ekonomia Online

Të mërkurën në mesditë është arrestuar një burrë në Prishtinë pasi që dyshohet se i njëjti ka vënë në qarkullim para të metalta të cilat ishin falsifikuar.

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, ka identifikuar dhe ka arrestuar të dyshuarin, pasi që i njëjti në lokalin e tij ka vënë në qarkullim para të metalta të falsifikuara.

Pas marrjes në pyetje nga Policia, i dyshuari është dërguar në mbajtje me urdhër të prokurorit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme