Familjet e dëmtuara nga shpërthimet e granatave në Gjilan ndihen të pasigurta

Prishtinë | 11 Dhj 2019 | 07:07 | Nga Ekonomia Online

Organet e rendit ende nuk i kanë identifikuar autorët e dy shpërthimeve, të cilët kanë ndodhur muajin e kaluar në Komunën e Gjilanit.

Dy granata dore janë hedhur në oborrin e një shtëpie në “Lagjen e Kufcës” më 6 nëntor. Për pasojë është shkatërruar një veturë dhe është dëmtuar ballkoni i shtëpisë së Jeton Arifit, shkruan sot “Koha Ditore”.

Ndërsa në incidentin tjetër, që ndodhi po në muajin nëntor, një granatë dore është hedhur në “Lagjen e tetë”. Nga shpërthimi janë dëmtuar katër vetura dhe janë shkaktuar dëme të tjera materiale.

Zëdhënësi i Policisë Regjionale të Gjilanit, Ismet Hashani, ka thënë se nuk ka zhvillime të reja në hetimet të cilat janë duke u zhvilluar për këto dy raste.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme