Gashi: Në Lepenc u gjetën mbetje shtazore

Prishtinë | 04 Maj 2018 | 19:55 | Nga

Organe të brendshme shtazore dyshohet se janë gjetur në Lepenc, në vendin ku sot u kërkua trupi i policit Armend Trena.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë Rajonale të Ferizajt Agim Gashi

“Rreth orës 17:30 jemi njoftuar se janë gjetur disa mbetje- organe të brendshme saktësisht mushkri. Kemi njoftuar mjekësinë ligjore dhe sipas mjekut në vendin e ngjarjes dyshohet se janë mbetje shtazore”, tha Gashi.

Ai tregoi se kërkimet për trupin e policit do të vazhdojnë edhe nesër.

“Nesër konfirmohet edhe zyrtarisht nga Instituti i Mjekësisë Ligjore në lidhje me këtë rast. Për sonte është duke punuar vetem bageri, kërkimet do të vazhdojnë prapë nesër”, tha Gashi.

KALLXO.com shkroi më herët për shkuarjen në vendin e ngjarjes të ekipit të mjekësisë ligjore.

Të ngjashme