Gjakovari godet nipin me veturë nga pakujdesia, fëmija dërgohet në QKUK

Prishtinë | 02 Kor 2022 | 09:19 | Nga Ekonomia Online

Një fëmijë i lindur më 2021 ka pësuar lëndime të rënda pasi është goditur me veturë në Gjakovë të premten.

Drejtuesi i veturës e kishte fëmijën nip dhe dyshohet se rasti ka ndodhur nga pakujdesia.

Ai po drejtonte veturën në oborrin e tij kur e goditi fëmijën.

“I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën në oborrin e tij, dyshohet se nga pakujdesia ka goditur viktimën mashkull kosovar -fëmijë (2021)-nipin e tij, të cilit i ka shkaktuar lëndime serioze”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Fëmija është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

Të ngjashme