Gjendet një mjet shpërthyes në Gjakovë

Prishtinë | 26 Kor 2019 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës, ka njoftuar se në Gjakovë është gjetur një mjet shpërthyes.

Në njoftimin e bërë nga Policia e Kosovës thuhet se, një mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar se ka vërejtur një mjet të dyshimtë.

Njësiti përkatës policor ka bërë sigurimin e vendit të ngjarjes derisa njësiti për deminim ka bërë shpërthimin e mjetit në mënyrë të sigurt dhe pa incidente.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 08:30.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme