Gjendet një mjet shpërthyes në Prizren

Prizren | 04 Qer 2017 | 13:00 | Nga

Një qytetar i Prizrenit ka lajmëruar Policinë se ka hasur në një mjet shpërthyes.

Mjetin e dyshimtë e kanë tërhequr njësia për dominim e FSK-së dhe KFOR-i pa shkaktuar ndonjë incident.

“Fsh. Jeshkovë, Prizren 03.06.2017, 11:40. Ankuesi mashkull k-shqiptar ka raportuar se në vendin e quajtur Livadhet e Gjata ka hasur në një mjet të pashpërthyer. Njësia policore ka siguruar vendin e ngjarjes derisa aty kanë dalë njësitë për deminim të FSK-së dhe KFOR-it të cilët kanë bërë tërheqjen e mjetit te dyshimtë pa ndonjë incident”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme