Gjuan me armë në oborr të shkollës, arrestohet

Prishtinë | 11 Sht 2018 | 12:34 | Nga

Policia e Kosovës në Skenderaj ka arrestuar një të dyshuar pasi që i njëjti ka shtënë me armë zjarri në oborrin e shkollës së mesme.

Në vendngjarje është gjetur një gëzhojë, ndërsa nga i dyshuari është konfiskuar një revole Ekol me gaz dhe 48 fishekë të kalibrit 9mm.

Nuk raportohet për të lënduar . Me vendim të prokurorit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme