Gruaja rrah burrin

Prishtinë | 28 Maj 2017 | 13:43 | Nga

Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën në Prishtinë është raportuar për dhunë në familje. Pas një mosmarrëveshje gruaja ka sulmuar fizkikisht burrin e saj.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe më pas ka pranuar tretman mjekësor.

”Prishtine 27.05.2017-14:00. Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij e dyshuara femër K-Shqiptare. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor. Me urdhër te prokurorit rasti shkon ne procedure te rregullt.

Bazuar në statistikat e policisë në Kosovë çdo ditë ndodhin raste të dhunës familjare dhe viktimiat kryesisht janë femra.”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme