Hagë, sot intervistohet Sami Lushtaku

Prishtinë | 16 Jan 2019 | 08:34 | Nga Ekonomia Online

Sami Lushtaku, ish-komandantët i UÇK-së në Zonën e Drenicës tashmë gjendet në Hagë.

Ai pritet që gjatë ditës të intervistohet nga prokurorët e Dhomave të Specializuara, njofton Klan Kosova.

Intervista e Lushtakut në Hagë të Holandës pritet të nisë në ora 10:00 dhe nuk dihet sa do të zgjasë.

Ndryshe të martën dhe të hënën për dy ditë rresht është intervistuar nga Specialja, Rrustem Mustafa, ish-komandanti i Zonës së Llapit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme